Techniki akumulacyjne stosowane we współczesnych kominkach

Nie tylko wygląd i wielkość kominka ma znaczenie. Jednym z istotnych części jest jego obudowa. Producenci kominków stopniowo zastępują do chwili obecnej wykorzystywane rozstrzygnięcia kolejnymi, o znacznie wyższej jakości. Spełniają one nie tylko najwyższe normy w odcinku dbałości o środowisko naturalne, lecz także są w całości bezpieczne dla użytkownika. Od obudowy paleniska jest zależne to, w jaki sposób wydzielane będzie ciepło i czy po wygaszeniu kominka ciepło będzie zwracane do otoczenia, czy też zatrzymywane.

Kominek
Napisał: Arto Brick
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współczesne kominki akumulacyjne są najczęściej wybierane do przestronnych pomieszczeń. Powinno się jednak przeanalizować warunki danego wnętrza, by dobrać odpowiedni gatunek obudowy w taki sposób, aby kominek maksymalnie wykorzystywał ciepło - (zobacz wzorcowanie pirometrów) z palonego drewna.

Technologie akumulacyjne cechują się najwyższą jakością i zastępują aplikowane do tej pory płyty kartonowo-gipsowe, oraz metalowe stelaże. Najważniejszą zaletą, jaka odróżnia je na tle używanych dotąd tworzyw, jest odporność na bardzo dużą temperaturę. Płyty i pierścienie szamotowe z bardzo wysokimi zdolnościami akumulacyjnymi i przewodnictwem termicznym zezwalają na znaczne oszczędności. Umożliwiają odzyskanie ciepła z kominka nawet po ustaniu pracy.

Kominki ciepłe sporządzone są z surowca o znakomitych parametrach akumulacyjnych. Starannie dobrane i skonfigurowane ciepłe zabudowy kominkowe bardzo skutecznie, a zarazem komfortowo grzeją wnętrze mieszkań. Ciepło - (zobacz pirometr) oddawane jest z kominka nie tylko przez szybę wkładu, ale także przez jego ściany i rurę dymową. Dzięki zastosowaniu akumulacyjnych płyt i pierścieni szamotowych zostaje ograniczona strata ciepła przez te dwa elementy kominka. Ciepło oddawane jest za pomocą promieniowania całej przestrzeni kominka, a przy tym zostaje zachowany znaczny komfort termiczny przez dużo godzin - .

Dobór materiałów najwyższej jakości gwarantuje bezusterkowe działanie kominka przez wiele lat.
Podejmując decyzję co do rodzaju obudowy trzeba wziąć pod uwagę położenie, w jakim znajduje się kominek. Inne obudowy okażą się należyte dla budowli użyteczności publicznej, a już zupełnie odmienne będą właściwe w naszych domach i mieszkaniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:09:01