Ogród, miejsce spotkań bliskich

Prace w ogrodach ruszyły pełną parą! Nasadzamy, podlewamy, przekopujemy, by po wyczerpujących fizycznie zajęciach - ubrudzonym, ale ale jakże zadowolonym przysiąść pod drzewem i podziwiać nasze dzieło.


Atrapa roweru w ogrodzie
Napisał: Ken Ratcliff
Na podstawie: http://www.flickr.com
A to właściwie początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, spotkania z przyjaciółmi czy też kwiaty w domu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza odskocznia. Podczas kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak błyskawicznie, ogrodnictwo daje nam możliwość na chwilę zapomnienia, ciszy i harmonii wewnętrznej. Bywa, że nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza i umysł nadal są czyste. Poczucie, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i pożytecznego, a przy tym jakże przyjemnego - dodaje nam energii i chęci do dalszych poczynań.

Ogród to przede wszystkim przyjemność (sprawdź koniecznie), uśmiech na twarzy z powodu dobrze wykonanej pracy, obecność i beztroskie chwile spędzone z rodziną, znajomymi i oczywiście dziećmi. Dzięki tej zielonej przestrzeni jesteśmy w stanie nauczyć je sumienności i pracy, a nawet rozwiejemy ich wątpliwości związane z produkcją „jedzenia”, jednocześnie przyzwyczajając do utrzymania ładu i porządku, dbania o własne narzędzia. Po ogrodzie mogą wtedy jeździć pojazdy dla dzieci.

Domki narzędziowe poradzą sobie z tym zadaniem znakomicie, a jednocześnie staną się miejscem spotkań całej rodziny. Często bowiem dają schronienie w czasie niepogody lub stają się nawet siedzibą majsterkowiczów. Zaletą domków jest możliwość jego modyfikacji. Taras? Niewystarczająca ilość półek i haczyków? Nic trudnego. Ogród toOgród (czytaj dalej pielęgnacja zieleni wrocław)ież wspaniałe miejsce na wprowadzanie ekologii. Poprzez zabawę pokazujemy dziecku duże znaczenie ma woda opadowa i jak przydatne w każdym ogrodzie są kompostowniki - .


Gromadzenie i wrzucanie odpadków organicznych, przyglądanie się jak w procesie rozkładu opadłe liście butwieją, by w końcu stanowić pożywkę dla nowych roślin – to bardzo absorbujące zajęcie dla małych ogrodników. W sytuacji gdy nie posiadamy na swoim obejściu kompostownika, proponujemy zaopatrzyć się w tę niewielką, acz bardzo przydatną skrzynkę.

Pamiętajmy tylko by nie wrzucać do kompostownika roślin z widocznymi oznakami chorób. Te trzeba najpierw spalić, i dopiero później dodać do kompostu, aby ograniczyć rozwój szkodliwych mikroorganizmów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:49:46
Tagi: taras, ogród, kwiaty, narzędzia, wiosna, domki narzędziowe