Na co zwracać uwagę kupując oświetlenie do mieszkania?

Pomimo, że o tym jak przedstawia się wystrój wnętrza w znacznej mierze decydują meble i odpowiednio do nich dopasowane dodatki, równie kluczowe jest oświetlenie. Co brać pod uwagę rozważając montaż żarówek czy świetlówek LED?

Taśma ledowa
Napisał: unbekannt270
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolorystyka oświetlenia
Zdarza się, że zaaranżowane z największą dbałością o każdy detal wnętrze okazuje się niestety mało interesujące. I choć staramy się ozdobić je przeróżnymi dekoracjami czy dodatkami, tego typu działanie nie przynosi pożądanych rezultatów. Mogłoby się wydawać, że to kwestia źle dobranych mebli, małej ilości obrazów czy kwiatów, albo chaosu w zestawieniu mebli. Tymczasem dość często winne jest niewłaściwie dobrane oświetlenie. Jedne żarówki dają zimne światło, co przekłada się na nasz odbiór danego wnętrza. Pomieszczenie wydaje się wówczas mało przytulne i na pewno nie zachęca do spędzenia w nim wieczoru. Szczególnie duże znaczenie ma to w sypialni bądź też w pokoju dla dziecka. Żarówka zapewniająca nieco bardziej żółte lub pomarańczowe oświetlenie na pewno sprawi, że każde pomieszczenie w naszym domu uzyska nowe oblicze i będzie chciało się w nim spędzić na bieżąco wolne wieczory.

Oświetlenie LED
Oprócz odcienia światła, które pada z żarówki tak samo istotne jest właściwe jego natężenie. Zbyt słabe oświetlenie będzie męczące dla osób, które przebywają w takim wnętrzu, a nazbyt intensywne może również wywoływać wrażenie, że pokój czy kuchnia nie są przytulne. Rozwiązaniem mogą być profile anover.pl/tabela-stopow-aluminium/ led oraz oprawy do taśm led, które można zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Tego typu rozwiązanie pozwala osiągnąć interesujący efekt i zagwarantuje oświetlenie poszczególnych fragmentów pomieszczenia. Profile aluminiowe LED świetnie sprawdzą się w sufitach podwieszanych i bez wątpienia będą zwracać uwagę na ten element wystroju.

Oczywiście przy ich pomocy można także podświetlić blat kuchni, podłogę – wówczas wymagane są oprawy do taśm LED – czy nawet krawędź mebli. Możliwości pod tym względem jest w istocie sporo. Tego rodzaju świetlówki mają ten plus, że będą działać nieco dłużej od standardowych żarówek, a oprócz tego nie wypalają się nagle, tylko stopniowo sygnalizują zbliżającą się konieczność wymiany dając coraz słabsze światło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:13