Jaką funkcję pełnią ściany oporowe? Co trzeba o nich wiedzieć?

Mur oporowy, inaczej ściana oporowa, jest samodzielną konstrukcją w formie ściany. Wymienia się liczne jej rodzaje. Kolejnym sposobem będzie użycie profili ze stali, sprawdzają się one dobrze w wielu przypadkach, ale urodą niestety nie grzeszą. Można wykorzystać również mury oporowe, to znaczy gotowe prefabrykaty, które stawia się zwyczajnie przy sobie, tworząc tym samym odpowiednio mocną konstrukcję.

To ostatnie wyjście jest coraz popularniejsze, przede wszystkim ze względu na koszty i łatwość montażu. Wykonanie murku taką techniką zajmuje bowiem znacznie mniej czasu niż dwóch wcześniej wymienionych metod.

Intryguje Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij ten link - ta pomocna treść (http://www.sklep.betaret.pl/pl/c/Lancuchy-masztu/169) publikuje pokrewną problematykę.

Potrzebne tutaj nie będą żadne zaawansowane roboty, związane czy to z szalowanie, czy głębszymi wykopami, bo tego typu gotowe murki po prostu wystarczy położyć na wyrównanej powierzchni.

firmy - tableau
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oporowe mury - www.wienerberger.pl/produkty/porotherm-38-si - robi się z odpowiednio wytrzymałego betonu, z obowiązkowym zbrojeniem wewnątrz. Dzięki temu są one w stanie wytrzymać spore przeciążenia, a tym samym w skuteczny sposób zabezpieczyć miejsce, w jakim zostały ustawione. Przeważnie posiadają one kształt litery L, przez co znane są częściej jako elki betonowe ((poznaj dodatkowe informacje)). Niektóre modele mają dodatkowo trochę wysuniętą drugą część ramienia, daje to jeszcze większą odporność na wywrócenia, niż przy klasycznej konstrukcji. Wytwórcy takich elementów proponują ich spory wybór, przez co bez żadnego problemu powinno się coś udać wybrać pośród propozycji dostępnej na rynku.

Dzięki temu mają na tyle dużą wytrzymałość, że będą sobie dawać radę w miejscach, w których są postawione. Murki zależnie od przeznaczenia posiadają też różne kąty nachylenia. Przeważnie produkuje się je pod kątem prostym, lecz w części zastosowań znacznie lepiej sprawdzać się będą przy niewielkim nachyleniu. Spora ilość producentów zajmujących się wytwarzaniem takich murków wykonuje je na zamówienie, według wymagań odbiorców. Wystarczy przekazać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, a następnie za jakiś czas odebrać zamówienie - .

Przez to mają na tyle dużą wytrzymałość, że będą sobie dawać radę w miejscach, w których są postawione. Murki w zależności od zastosowania posiadają też różne kąty nachylenia. Przeważnie wytwarza się je pod kątem prostym, ale w niektórych przeznaczeniach dużo lepiej sprawdzać się będą przy lekkim nachyleniu. Spora ilość producentów zajmujących się produkcją tego typu murków wykonuje je na zamówienie, według potrzeb klientów. Wystarczy przekazać parametry murku, jego rozmiary i odmianę betonu, po czym po określonym czasie odebrać swoje zamówienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:49:44