Jak urządzić wspaniałą i użyteczną łazienkę, jaka będzie spełniać różne wymagania? Co jest najbardziej istotne?

W niektórych rodzinach jedna z łazienek już nie wystarcza, zaś przeważnie nikt nie może sobie pozwolić na więcej niż jedną łazienkę. Co więc można zrobić, jak jesteśmy w stanie zagwarantować sobie komfort mają do dyspozycji jedno tego typu pomieszczenie? Istnieje kilka zasad, co sprawia, że aranżacja łazienki będzie i piękna, i funkcjonalna.

Łazienka jest nam niezbędna nie tylko do higieny codziennej, ponieważ korzystamy przecież z niej również, jak - odwiedź stronę - chcemy wykąpać psa, wyprać ścierki po wyczyszczeniu podłóg czy wymyć kosz na śmieci. Dobrze pomyśleć również, gdzie będziemy prać oraz suszyć, przykładowo jak wstawimy pralkę do naszej łazienki, to zrobimy tam miejsce niezbyt przyjemne do relaksu. Na pewno w najlepszych łazienkach używa się najlepsze produkty, typu jak (zalecamy tą stronę) kohlman Foxal. Jeżeli chodzi o wannę to akrylowa na pewno jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, lepiej więc zainwestować w najlepszy model - wannę stalową pokrytą emalią najlepszej grubości. Najbardziej odpowiednim wyborem będą produkty takiej firmy jak ronal pur light.

Płytki łazienkowe
Napisał: Soudal
Na podstawie: Soudal
Jak łazienka jest niezbyt duża, jesteśmy w stanie montować jedynie małą wannę, np. 100 na 70 centymetrów, jaką dla komfortu najlepiej zawiesić na tego rodzaju wysokości jak zlew. W każdej łazience musimy zachować odpowiednie proporcje, ważne więc są wymiary warunkujące, iż każde urządzenia bez problemu się zmieści. Potrzeba tak więc wolnej przestrzeni na wyjście spod natrysku, ale musimy także sprawdzić, czy drzwi kabinowe nie będą kolidowały z pozostałymi sprzętami. Najbardziej nieznaczna odległość pomiędzy kabiną prysznicową a sedesem oraz niezbyt dużą umywalką wynosi 20 centymetrów, natomiast między kabiną oraz większą umywalką i bidetem - 30 centymetrów. Minimalna wolna przestrzeń przed kabiną prysznicową to prostokąt o wymiarach osiemdziesiąt na dziewięćdziesiąt centymetrów.

Brodzik z zasłonką jest na pewno mniej praktyczny, nie będzie chronić przed rozpryskiwaniem się wody, nie ogranicza jednak tak swobody ruchów jak zamykana kabina prysznicowa. Wysokość zawieszenia umywalki dostosować można do własnych wymagań, górna krawędź jednakowoż powinna znajdować się 75-80 cm nad podłogą. Taką właśnie wysokość mają postumenty i szafki podumywalkowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:18