Podstawowe sprawy, o których nie można zapomnieć przy zakupie mieszkania dla siebie.

Własne mieszkanie jest marzeniem wielu rodzin w Polsce, które z różnych powodów nie mogą go zakupić. Jak ocenia się obecnie, na rynku w dalszym ciągu brakuje naprawdę dużo lokali, żeby zaspokoić mieszkaniowe potrzeby naszego narodu.

Najważniejszym problemem jest sprawa finansowania zakupu, niestety aktualnie zdecydowana większość mieszkań kupowana jest na kredyt, a z ich dostępnością też jest różnie. Z tego też powodu jeśli ktoś miał już będzie możliwość zakupu swojego wyśnionego lokum, to powinien naprawdę dobrze wybrać, bo okazać się może, że takie zakupy będą raz na całe życie.

fotogram - miasto
Napisał: PeCeT_full
Na podstawie: http://www.flickr.com
A przy wyborze mieszkania trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które później mogą mieć duże znaczenie dla bezpieczeństwa i wygody. Niezwykle istotną rzeczą przykładowo jest lokalizacja. Sporo osób wybiera na przykład bardziej oddalone osiedla, bo na nich będą lepsze ceny, a tym samym będzie konieczny mniejszy kredyt. Lecz taki wybór wiązać się może z koniecznością zakupu dwóch aut i sporymi kosztami paliwa, co w rezultacie wyjdzie drożej niż wyższa rata.

Następną rzeczą będzie powierzchnia kupowanego lokalu, w tym przypadku powinno się także uwzględnić przyszłe potrzeby, szczególnie pod kątem dzieci. Najnowsze wykończone mieszkania są oferowane z różnymi powierzchniami, od malutkich kawalerek po pokaźne apartamenty.

miasto - stykówka
Napisał: PeCeT_full
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naprawdę warto nieco więcej dołożyć przy zakupie i mieć większe mieszkanie, jeżeli na przykład planować się będzie w najbliższym czasie dzieci. Wiele osób które nie mają rodziny wybiera nieduże mieszkania na sprzedaż, i po kilku latach są one zmuszone do kosztownej i niewygodnej wymiany. Na koniec trzeba też się określić, czy mieszkanie ma być nowe czy używane.

Oba te rozwiązania będą miały jakieś wady i zalety, nad którymi się warto porządnie zastanowić. Przy nowych mieszkaniach jeszcze niedawno należało je po zakupie całościowo urządzać, co się wiązało ze sporymi wydatkami i czasem. Jednak ostatnio deweloperzy coraz chętniej oferują mieszkania, w jakich można tak naprawdę od razu zamieszkać (sprawdź pełną ofertę w witrynie).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-07 14:15:06