Chcesz patentu na poruszenie swego otoczenia zimą? Prezentujemy parę dobrych rad!

W zimie niezmiennie zastanawiamy się, jak wzbogacić naszą konfekcję, by nie była nijaka, bezbarwna i ponura. Także wnętrza naszych domów pragną jakiegoś upiększenia. Szybko zapadający zmierzch i zmiana nachylenia promieni słonecznych powodują, iż mieszkanie wydaje się nijakie, nieprzyjemne, zimne i zastałe. Jak temu przeciwstawiać się?

budowa - panorama
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszą radą jest naturalnie zmiana barw. To już nie te czasy, że zimowe okrycia były wyłącznie czarne lub brązowe. Możemy zabawić się z czerwieniami, błękitami, zieleniami i pozostałymi żywymi odcieniami, które bez wątpienia przysporzą blasku nam i otoczeniu. Jeżeli z jakichś powodów nie zdołamy sobie pozwolić na kompletną reorganizację garderoby, warto zadbać chociaż o dodatki - barwne rękawiczki, szaliki, kapelusze. Jednakowo we wnętrzu - założenie ozdobnej kolorowej poszewki na salonową poduszkę jest w stanie zmienić faktycznie dużo!

Kolejną radą jest gra z wzorami. Nie wszystko musi być jednolite, nie należy też bezwarunkowo przystawać na nieśmiertelną pepitkę. Może kratka? Ze Szkocji bądź i nie, drobna czy też wyrazista, bardziej lub mniej kolorowa... Co więcej będzie się sprzęgać z nadchodzącymi świętami, a to wiecznie jest przyjazna konotacja. Kratkę możemy ulokować wszędzie. Może widnieć na płaszczu czy spódnicy, na torebce, a w budynku - na narzucie, pościeii, serwetkach, nawet na naczyniach. Stworzony przy użyciu kratki design będzie sympatyczny i świeży, a przy tym nie będzie nachalny. Zwróćmy uwagę jedynie, ażeby nie przesadzić ani z samą kratą, ani z zestawianiem jej z odmiennymi deseniami. Najlepiej skompilować ją z gładkimi powierzchniami, atoli jeżeli czujemy się na siłach, możemy eksperymentować z innymi motywami.

Trzecią radą, finalną, ale nie najmniej aktualną, jest... uśmiech! Nic lepiej od niego nie rozproszy cieni dlugich nocy. Wyłącznie uśmiechnięta twarz będzie przyciągać wzrok i serduszka osób wokół i będzie wspaniałą ozdobą tak pojedynczego człowieka, jak również jego domu. Okres zimowy to nie epoka dla smutasów!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-09 16:20:51