W jaki sposób uporać się z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim bezsprzecznie jest decyzja jakie schody wybrać do swego domu?

Prawie każdy z nas stanął w swoim życiu przed niezwykle trudnym zadaniem jakim jest urządzenie swojej przestrzeni. Na początku był to pewnie tylko pokój, który dwie trzecie nas zaklejała wielobarwnymi plakatami z ulubionymi piosenkarzami i aktorami. Jednak w końcu dochodzi do stanu, że przestrzeń, którą musimy urządzić i spersonalizować, jest znacznie większa, co oczywiście znaczy kilkanaście razy więcej kłopotów z tym związanych.

Schody wewnętrzne
Napisał: Nice
Na podstawie: Nice
Jeżeli mamy bardzo mało miejsca w naszym domu, można wybrać schody zabiegowe bądź schody kręcone. Nie są one najbardziej wygodną formą schodów, jednak niekiedy nie mamy możliwości zrobienia w budynku schodów jednobiegowych, które mogą zajmować dużo miejsca. Schody zabiegowe natomiast nie potrzebują zbyt wiele wolnej przestrzeni, a ich stopnie posiadają zmienną szerokość. Kształt stopnia wbrew pozorom jest niezwykle ważny. Niezależnie od tego który typ schodów wybierzemy, kształt i wysokość stopnia będzie przesądzała o komforcie użytkowania ich. Interesującym rozwiązaniem są na przykład schody modułowe, które nierzadko można zakupić do samodzielnego montażu. Ich stopnie są podparte na środku jak również możemy je odpowiednio dopasować od wysokości naszej kondygnacji.

Wszystko jest zależne od tego, jaki rezultat chcemy uzyskać i rzecz jasna od zasobności naszego portfela. schody granitowe (polecam:), będą wyglądać niezwykle okazale, a jednocześnie będą bardzo trwałe, jednakże będą na pewno droższe niż na przykład schody wyłożone wykładziną.

Z pozoru mało istotny element naszego domu, taki jak schody, może mieć znaczący wpływ na komfort użytkowania domu. Gdy posiadamy dzieci czy też mieszkamy z osobami w podeszłym wieku należy uwzględnić w projektach bezpieczne schody, który nie mają zbyt wysokich stopni. Zależnie od tego ile możemy przeznaczyć miejsca na projektowane schody można zdecydować się na danych ich rodzaj. Najczęściej wykonywane schody wewnętrzne ((zobacz dodatkowe informacje)) to schody jednobiegowe. Wchodzi się na nie jednym biegiem, bez bez konieczności zmieniania kierunku. Są jednymi z najbardziej komfortowych schodów, więc niezwykle często umieszcza się je w projektach. Kiedy mamy dużo miejsca, można wykonać schody - schody z kamienia - dwubiegowe, które mają spocznik. Takie schody dobrze się sprawdzą kiedy nasza kondygnacja będzie dosyć wysoka. Konieczne jest jednak posiadanie większej ilości miejsca, aby\żeby zmieścić obydwa fragmenty schodów.

Im mniej jest miejsca bądź im bardziej oryginalna jest konstrukcja budynku, tym bardziej warto zlecić wybudowanie oraz wykończenie schodów ekspertom. Będą oni mogli dopasować do poszczególnej przestrzeni odpowiedni projekt i należycie go zrealizują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-02 10:55:21