Jakie rodzaje urządzeń stosuje się do grzania domów, plusy pieców z podajnikami tłokowymi.

Mieszkańcy domów wielorodzinnych i bloków przeważnie będą mieli problem z ogrzewaniem rozwiązany, bo jest do ich lokali podprowadzone ogrzewanie z sieci ciepłowniczej albo w budynku znajduje się kotłownia. Lecz posiadacze prywatnych domów samodzielnie będą musieli zadbać o to, aby w zimie mieć ciepło.

kominek - fotka
Napisał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym celu w budynku należy wykonać instalację ciepłowniczą, która składa się z pieca, przewodów doprowadzających i grzejników. Mowa tu jest o rozwiązaniu najczęściej wykorzystywanym, czyli ogrzewaniu centralnym, bo do wyboru będą także inne metody zapewnienia ciepła w domu, na przykład ogrzewanie podłogowe lub kominek. Lecz przy centralnym ogrzewaniu wszystkie wspomniane wcześniej elementy są obecne, a największe znaczenie ma wydajny piec. W praktyce piece funkcjonować mogą na różne odmiany paliw, stąd też będą się różnić rozmiarem, parametrami i ceną. Podstawową sprawą, bez względu na rodzaj zasilania, jest dostarczenie odpowiedniej do wielkości budynku mocy. Jeśli piec (szeroka oferta) będzie za słaby, to może pojawić się problem z należytym ogrzaniem wszystkich pomieszczeń.

Jednymi z popularniejszych urządzeń tego typu są piece producent na paliwa stałe. Cechują się one dość sporą wydajnością, a jednocześnie nie są drogie w codziennym użytkowaniu. Piece takie sprzedawane są w sporej liczbie rodzajów, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni rodzaj do swoich potrzeb. Klasyczne modele są najtańsze, jednak wymagają sporo pracy w czasie obsługi, zwłaszcza trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu paliwa. Nie są też do końca ekologiczne, bowiem w czasie spalania w nich paliwa do atmosfery mogą się wydostawać czasami szkodliwe substancje. Tego problemu nie mają na przykład piece z podajnikiem tłokowym, które stanowią aktualnie najnowocześniejszą rodzinę tego typu urządzeń.

Stosuje się w nich nowoczesny mechanizm podający paliwo, dzięki czemu spalanie odbywa się w wydajny sposób i przy niewielkiej ilości szkodliwych substancji. Całość procesu jest sterowana za pomocą mikrokontrolera, dzięki czemu można bez problemu utrzymać pożądane parametry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-25 14:03:44