Aranżacja ogrodów to zajęcie niesłychanie kreatywne, warto zatem zaprojektować dla siebie urokliwe miejsce na posesji

Jeśli chcemy, by nasz ogród wyglądał pięknie, to powinniśmy wymyślić jakąś ciekawą aranżację. Już kilka drobnych zmian ma szansę spowodować, iż teren totalnie się odmieni, a ogród nabierze niepowtarzalnego charakteru. Wtedy bez wątpienia bardzo chętnie będziemy w nim odpoczywać.

Jeśli chcemy zakupić oryginalny projekt ogrodu (dowiedz się więcej), to powinniśmy pójść do architekta krajobrazu. Aby odnaleźć tę osobę, starczy zaglądnąć do Netu. Gdy włączymy przeglądarkę oraz wstukamy właściwe słowa kluczowe, to bez problemu otrzymamy bardzo wiele wartościowych rezultatów z adresami witryn rozmaitych pracowni. Oczywiście aranżacja ogrodów może również być wykonana przez nas. Bardzo wiele osób wybiera samodzielne zaprojektowanie ogrodu. Jeśli pragniemy mieć kącik, w którym będziemy wypoczywać, to być może warto zbudować tam staw. Możemy także stworzyć idealne miejsce na ognisko. Właściwie ogranicza nas jedynie pomysłowość. Pozwólmy jej się ponieść i stwórzmy na działce coś oryginalnego.

Aranżacja ogrodów
Napisał: Bill Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci na pewno odnajdziemy dużo inspiracji. Starczy zaglądnąć na witryny zajmujące się projektowaniem przestrzeni albo na rozmaite blogi, żeby przejrzeć niejeden wyjątkowy projekt ogrodu. Jeżeli mamy ochotę na zupełną przemianę, to nie zapominajmy, by podejść do tego z głową.

Zwróćmy uwagę na wielkość terenu, nie chcemy przecież, żeby nasze kreatywne wariactwa spowodowały, iż ogród zamieni się w bezładną dżunglę. Dobra aranżacja ogrodów wcale nie musi być kosztowna. Nie musimy także wiele zmieniać. Są ludzie, którzy wolą minimalistyczny styl, a zatem wystarczy im jakaś mała ozdoba lub jeden krzak i już będą zadowoleni. Należy pamiętać, by projekt ogrodu odpowiadał naszym oczekiwaniom, przecież ogród ma nam służyć, a nie na odwrót.

Nieważne więc czy samodzielnie stworzymy własny ogród czy zlecimy to zadanie architektowi krajobrazu, a może zobaczymy jakąś inspirację w sieci. Ważne jest to, żeby stworzyć zakątek, w którym będziemy się czuć wspaniale i który będzie dopasowany do atmosfery otoczenia. Czasami wystarczy do tego zwykła nieduża zmiana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-05 15:38:59